Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Řecká krize a stěhování národů-dva velké spektákly

28. 06. 2015 8:57:00
Obě tyto skutečnosti jsou nanejvýš aktuální problémy současnosti, které se týkají nejen všech občanů Evropy, ale i celé řady dalších zemí.

Je ale dost aktérů, kteří z nich dělají velké spektákly. Mezi ně se řadí Evropská unie, MMF, Evropská centrální banka, Řecko samotné, respektive jeho předešlé vlády, hlavní věřitelé řeckých dluhů Německo, Francie a další. Pro všechna media je to dlouhodobé téma o němž píší mnozí. Chtějí se ukázat, ačkoliv melou již týdny to samé bez střízlivých pohledů a analýz. Zkrátka velký spektákl. Aktéři i diváci jsou rozděleni. Jedni jsou pro řecký bankrot, který vyčistí a bude řešit tamní problémy, dluhy se odepíší, ovlivní zaměstnanost, napraví chyby předchozích vlád, přijde s řešením tíživých sociálních problémů řeckých občanů a mnohé další.

Druhý tábor pléduje pro udržení Řecka v EU, nejen v Eurozóně a je pro dohodu a další jednání. To ovšem znamená další půjčky, což je vyrážení klínů dalším klínem. Taková pomoc stahují zemi ke dnu. Stručně řečeno, věřitelé musí dostat své peníze zpět, ačkoliv je už dříve i s vysokými úroky dostali. Ale jak známo, finanční jestřábi jsou nenasytní. Pro veřejnost velké divadlo, za oponou další pikle, jak dál škrtit a dusit chudou většinu národa, o co ve všech krizích jde.

Stěhování národů není novým dějem. size="16pt" Odehrávalo se již od 4.století z Asie, kdy tehdy pastevecké kmeny se přesunovaly na jiná stanoviště, když na stávajících byla pastva a možnosti další obživy vyčerpány. Dnešní tsunami uprchlíků z Afriky Blízkého východu má ovšem jiné příčiny. Mezi nejdůležitější patří západem vyvolané „revoluce“, arabská jara, které odstranily např. Kaddáfiho v Libyi i další stabilní režimy, byť nedemokratické. To destabilizovalo celý region. V řadě těchto zemí jsou potlačována nejen lidská práva, což vede k politickému uprchlictví. Dále rozpad koloniálního systému, který měl ovšem také některé přínosy. Tehdejším koloniálním velmocím šlo o suroviny. Ropu, cenné kovy, diamanty a další. K hlavním příčinám patří dále neúnosný růst populace-přelidnění. Nebyl doprovázen hospodářským růstem. Zvyšovala se chudoba, hlad, nemohoucnost při potírání epidemií, při častých obdobích sucha nebo zase záplav atd. Západ vidí řešení v dodávkách potravin, půjčkách apod. Nejen potraviny, ale i další zboží se dováží, místo aby se produkovalo v dotyčných zemích.. Organizují se sbírky, vysílají se mise, ale hlavně se hodně žvaní a účinné řešení a pomoc nikde. Pro většinu obyvatel těchto lokalit se stává život utrpením. Utíkají z takového pekla do bohatších a bohatých zemí, které těmito problémy netrpí. Celé je to přikryto náboženstvím, Islámem. V mase utečenců je jich nejvíc. Do Evropy přicházejí s jinými názory, nesourodou kulturou a životním stylem života neslučitelnými s kulturou a uspořádáním v obsazovaných zemích. Stávají se konzumenty evropského sociálního programu.

size="16pt"Stávající pomoc v dodávkách potravin a jiných finančních injekcích přesáhla desítky miliard EUR a dolarů a řešení nikde. Tyto peníze se měly a mají investovat v zemích, odkud lidé utíkají. Tím se podpoří ekonomický rozvoj, průmysl, zemědělství, a vzniknou pracovní příležitosti pro tamní obyvatele. To omezí uprchlictví. Stávající pomoc je danajským darem. Navíc nenajde správného potřebného adresáta, protože je z velké části rozkradena a zůstane v kapsách mafií a zkorumpovaných vlád.

size="16pt"Současní funkcionáři a činitelé EU a nejen oni, zatím nepřišli s účinným řešením. Proto krize pokračují a prohlubují se. Nebezpečí roste. Ale čas se zrychluje také pro ně samotné a není ho nadbytek. Pokud to Evropa nedokáže, přijdou jiní s jiným řešením a to nebude pro Evropany a evropskou kulturu bez problémů a ztrát.

size="16pt"Milan DubskýAutor: Milan Dubský | neděle 28.6.2015 8:57 | karma článku: 9.09 | přečteno: 342x

Další články blogera

Milan Dubský

Jsme před důležitými volbami.

Čas prošel a my občané, voliči máme v rukou a uvážení, nejsilnější nástroj demokracie. Jsme voliči.

15.8.2016 v 17:29 | Karma článku: 12.46 | Přečteno: 301 | Diskuse

Milan Dubský

V čem je velikost národa , státu a dalších seskupení?

Malé zamyšlení nad obsahem pojmů a skutečností ve kterých žijeme. Bereme je velmi často jako samozřejmé, ale tak jednoduché to s nimi není.

8.7.2016 v 11:50 | Karma článku: 12.84 | Přečteno: 248 | Diskuse

Milan Dubský

Tváře a konání našich předních politiků

Miloš Zeman, prezident České Republiky Je osobou nejvíce zmiňovanou v české politice, sdělovacích prostředcích a v poslední době také často i v zahraničním tisku. Tam oceňují jeho uvážené názory na světové dění.

12.6.2016 v 9:38 | Karma článku: 25.51 | Přečteno: 524 | Diskuse

Milan Dubský

Co mi přineslo radost a pohodu

Velmi často nám něco nebo někdo sebere dobrou náladu. Ať jde o myšlenky nebo činy a jednání se zápornou hodnotou.

10.6.2016 v 15:06 | Karma článku: 12.09 | Přečteno: 211 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Radka Kielbergerová

Trend nového životního stylu

Přede mnou šli tři, dva kluci a křehká dlouhonohá holka v černém mezi nima. Blonďatý pevný vlasy až na pevný zadek a pevný boky, co jimi střídavě pinkala do jednoho a do druhého: pink a znova pink a pár tývolů a debilů a smích...

30.3.2017 v 8:42 | Karma článku: 15.05 | Přečteno: 483 | Diskuse

Tomáš Králíček

Drobná havěť - žije tu s námi, je otravná i potřebná

S drobnou havětí je třeba seznamovat i ty nejmenší. Proč? Je dobré, aby děti věděly, že tu s námi žijí i tzv. bezobratlí. Prťaví, otravní, ale na druhou stranu i potřební živočichové, kteří mohou být mnohdy i nebezpeční.

30.3.2017 v 8:35 | Karma článku: 7.03 | Přečteno: 147 | Diskuse

Stanislav Jahoda

Reportáž o Brexitu: Další příklad, jak iDnes vytváří a šíří Fake News

iDnes je tvůrce a šiřitel toho, co se v zahraničí nazývá Fake News – tendenčních a lživých informací ve prospěch globalismu, kulturního marxismu a islámské migrace. Reportáž iDnes o zahájení Brexitu je dalším příkladem.

30.3.2017 v 8:09 | Karma článku: 27.34 | Přečteno: 602 |

David Vlk

Jsem ubohá oběť manželčiny bujné fantazie

Tak třeba dnes ráno. Právě jsem se oholil,vyčistil zuby, postříkal své urostlé tělo něčím sexy od Armániho, nahodil svůj univerzální, modrý svetr a prohlásil jsem směrem k manželce: " Jdu vyvenčit toho svého malého trpaslíka!"

30.3.2017 v 8:05 | Karma článku: 19.86 | Přečteno: 462 | Diskuse

Šárka Podhányiová

Už žádné vaření, ale šup sem "šoumeny" aneb pro sledovanost kohokoliv

Televizní pořad věnovaný amatérským kuchařům, kteří mají možnost předvést zde svůj kulinářským um, v poslední době zdárně spěje do bažin českého šoubyznysu, aby v bahně deklasované zábavy časem upadl v zapomnění.

30.3.2017 v 8:01 | Karma článku: 11.71 | Přečteno: 268 | Diskuse
Počet článků 177 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 365
Absolvent Vysoké školy ekonomické v Praze, ale především osmi desítek let života se všemi starostmi, problémy, ale i s radostmi a zklamáními i snahou znovu povstat. To se musí, i když člověk někdy padne a to se stává. Činný coby redaktor Mladé fronty, Československého rozhlasu, v Československé obchodní komoře. Po druhém osvobození sovětskou armádou pak jako popelář, závozník, dělník na stavbě, pak do roku 1989 v JZD Rozvoj Posázaví v Jílovém u Prahy. Všude jsem poznal dobré i horší lidí.

Seznam rubrik

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.